Sincer, nu stiu ce as putea scrie despre carte, eu o vad ca pe o biblie. Stiti, o fraza poate avea atat de multe sensuri, cartea e plina de subantelesuri si daca nu va plac cartile grele (mai mult despre viata de zi cu zi) atunci asta nu-i de voi. Desi are vreo 200 de pagini, am citit-o foooarte greu, in vreo 5 zile sau chiar o saptamana parca. In carte nu cred ca exista vreo mare actiune, doar ceva liniar exact ca intr-o biblie mai noua si mai mica. Merita citita! Eu una, ador cartile cu multe subantelesuri, cu o implicare profunda, nu doar cu o poveste de dragoste sau cine stie ce lupte supraomenesti.
Pe scurt e o care SUPERBA la locul ei, cuminte dar profunda..
Pana la urma, va sfatuiesc sa ctiti cartea si dupa o sa vedeti cu singuranta altfel viata.
Parerea mea:
Alchimistul nu trebuie sa lipseasca dintr-o biblioteca, cartea asta arata cat de relativa e viata...Iti schimba perceptia asupra lucrurilor din jurul tau...
Nota: 5/5
“When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy’. They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life.” - John Lennon
Showing posts with label Alchimistul. Show all posts
Showing posts with label Alchimistul. Show all posts
Tuesday, 2 October 2012
Subscribe to:
Posts (Atom)
