Showing posts with label Blestemul din Swoon. Show all posts
Showing posts with label Blestemul din Swoon. Show all posts

Sunday, 27 January 2013

Blestemul din Swoon de Nina Malkin (Recenzie)

Cartea a fost publicata la editura Leda si o puteti comanda de aici.

Descriere:
Nevoită să se mute din fascinantul New York, oraşul ei natal, în Swoon, un orăşel din Connecticut, în care nu se întâmplă niciodată nimic, Dice se resemnează cu viaţa ei plictisitoare.
Până când verişoara ei, Pen, cade dintr-un copac, moment în care în trupul ei pătrunde spiritul unei fantome…
SINCLAIR YOUNGBLOOD POWERS – PE SCURT, SIN – VINE DIN SECOLUL AL OPTSPREZECELEA PENTRU A SE RĂZBUNA…
Curând, lucrurile o iau razna: Dice îl eliberează din greşeală pe Sin din trupul verişoarei sale, locuitorii din Swoon încep să fie pedepsiţi pentru păcate ale strămoşilor lor şi, pentru ca situaţia să se complice şi mai mult, Dice se îndrăgosteşte de Sin.


Despre autor: 
Malkin, Nina

NINA MALKIN este autoarea a cinci romane pentru tineri (printre care Blestemul din Swoon şi continuarea acestuia, Swear), o nuvelă şi o biografie pentru adulţi. Înainte de a deveni scriitoare, a fost editor la revista Teen People. În cei douăzeci de ani de carieră jurnalistică a scris articole pentru Cosmopolitan, Elle, Mademoiselle, Vogue, Entertainment Weekly, All You, L.A. Times, Seventeen, Real Simple, In Style şi multe alte publicaţii.
Născută la New York, Nina Malkin locuieşte în Brooklyn împreună cu soţul ei – care este muzician – şi cele două pisici.
Pentru mai multe detalii, vizitaţi ninamalkin.com sau @SwoonAuthor pe Twitter.

Dosar presa:

Friday, 28 December 2012

New in my library #4

Dragilor, mi-au sosit pacahetele comandate pentru Craciun si am zis sa vi le arat si voua.
Pentru sora mea am cumparat Insemanrile unei pustoaice 2 si multe carti pentru ideile ei creative.














De la Rao mi-am luat "Fata si mare" si "Daca as ramane"




Si de la Leda mi-am cumparat "Cele treisprezece motive", Fetele Gallagher #4- Nu aveau volumul 3 atunci asa ca, vol. 3 asteapta pana in Ianuarie la precomanda. Si ultima dar, nu cea din urma "Blestemul din Swoon". Gosh, stiti de cant astept sa citesc cartea asa? Adica, nu stiu daca e ceva interesant dar, cum am luato in mana o data la librarie mi-a intrat fix in cap ca, trebuie sa o am si eu! Ultimele sunt niste poze cu ghemotocul meu negru si faimoasa doza de cole, de cirese.:> :))


Imi pare rau ca pozele sunt asesjate alandala dar, habar n-am cum sa le pun altfel. Ma enervez degeama incercand. V-am spus cat de super-duby-mega-extra iubesc? Pai, daca nu, va spun acum. Va  iubesc, a voastra Lissaღ!